ja 28-04-2010 godz 11:42
Jak zwykle , zdusić i zakryć, nie mówiąc już o kryciu swoich. Nic nawet nie można na forum napisać bo zaraz kasują.
1.
Napisać można. Tylko się podpisz jeśli piszesz o kimś konkretnie, bo wtedy wiadomo od razu do kogo osoba pokrzywdzona może mieć pretensje.
Dla nieznających prawa w tym zakresie zacytuję:
"art. 212 K.k., zgodnie z którym "kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku". Wyższa sankcja (grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2) spotka natomiast sprawcę, który przestępstwo tego rodzaju popełnił za pomocą środków masowego komunikowania, takich jak prasa, radio, telewizja, publikacje książkowe, nagrania elektroniczne i internetowa sieć informatyczna (art. 212 § 2 K.k.)."
Ponadto: "art. 47 Konstytucji stanowi, że każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia, a także do decydowania o swoim życiu osobistym."
SpecNET 2010-04-28 19:56:32
Rok 2026 przynosi polskim przedsiębiorstwom nowe wyzwania, ale jednoczesnie otwiera drzwi do długofalowego wzrostu opartego na odpowiedzialnym gospodarowaniu zasobami. Firmy, które traktuja ekologiczna transformacje nie jako koszt, lecz jako szanse, zyskuja przewage na rynku. Zmiana podejscia do produkcji, logistyki i codziennej komunikacji wewnetrznej pozwala jednoczesnie obnizyc wydatki i zbudowac silniejsza marke. W Polsce coraz wiecej malych i srednich firm dostrzega, ze troska o srodowisko naturalne przekłada sie wprost na wyniki finansowe. Nie chodzi tu wyłacznie o wielkie inwestycje w odnawialne zrodła energii. Czasem wystarczy zmiana narzedzi cyfrowych, przeglad łancucha dostaw czy wdrozenie polityki minimalizacji odpadow biurowych, by odczuc realna roznice. Ponizszy artykuł przedstawia konkretne strategie, wskazniki i narzedzia, ktore pomagaja polskim przedsiebiorcom budowac trwała wartosc.
wiecej...Reklama